Gaz Detektörler

FXD MODEL GAZ ALARM DEDEKTÖRÜ (DOĞALGAZ & LPG)


FXD model gaz alarm dedektörü, havadaki patlayıcı gazları algılayabilen (doğalgaz ve LPG) bir cihazdır. Bu tür tehlikeli gazların tespit edilmesi durumunda, FXD gaz dedektörü buzzerı(zil) ile sesli, LED ile ise ışıklı uyarı sağlar, herhangi bir gaz kaçağında Selenoid vanaya sinyal göndererek binanın gazını keser ve olası patlamaları engeller.

Yeşil LED cihaz elektrikle beslendiği sürece yanar ve tek başına yandığı sürece ortada tehlikeli bir durum yoktur. FXD  patlayıcı gazlardan (doğalgaz ve LPG) birini tespit etmesi durumunda kırmızı LED de yanar. Aynı zamanda buzzer(zil) de devreye girer.Cihaz üzerindeki sarı led ise hata(arıza)işaretidir.Sarı led sensörün süreklilik kaybı ve kısa devre durumunda devreye girer.


FXD gaz dedektörlerini çıkış elemanı olarak selenoid valf ve / veya korna bağlanabilir. Bu bağlantılar, dedektörde bulunan kontakt klemensleriyle sağlanır.


FXD gaz dedektörleri metan(CH4), propan(C3H8) ve bütan(C4H10) gazlarını tehlikeli oranın çok altında olsalar dahi algılar ve kombi, fırın, katalitik soba, şofben gibi patlayıcı gazlarla çalışan cihazların bulunduğu yerlerde güvenliğinizi tam anlamıyla sağlar.


FXD-K : Kalibresiz özelliğine sahip gaz alarm cihazı, cihazın sahte alarm vermesini engeller Ör; Elektirik gidip geldiğinde Selenoid vanayı kapamaz.


FXD-12V : FXD' NİN 12V versiyonudur. TS EN 50194

 

FXD-24V : FXD' NİN 24V versiyonudur. TS EN 50194 ( TÜRKİYE' DE TSE BELGELSİNE SAHİP TEK CİHAZ )


Teknik Bilgiler:


Güç Tüketimi

3W (maksimum)

Beslenme Kaynağı

220V+%10(50-60 Hz)

Buzzer(Zil Çıkışı)

85 db(minumum)

Selenoid Valf Çıkışı

250 VA (maksimum)

Sensör

OEM yarı iletken (kalay) oksit iletici

Kalibrasyon Süresi

45 sn

Sensör Ölçümü

TS EN 50194 standardı

Sensör Ömrü

5 Yıl(Ortalama kullanım alanına göre)

Gaz/Hacim Oranı

%10 5000 ppm

Sıcaklık

-20oC / 50oC