Elektrostatik Filtre Temziliği

Elektrostatik Filtre Temziliği

ELEKTROSTATİK FİLTRE ÜNİTESİ TEMİZLİĞİ

Endüstriyel mutfaklarda ve sanayi tesislerinde yağ, duman ve kokuyu filtrelemek için sıklıkla kullanılan elektrostatik filtreler kullanım sıklığınıza bağlı olarak kirlenirler. Elektrostatik filtreler eksik ya da yanlış yapılan bakım ve temizlik işlemleri veya aksatılan temizlik dönemleri gibi nedenlerle ilk günkü performanslarını kaybederler.


Elektrostatik filtrelerin periyodik bakımlarının düzenli bir şekilde yapılmaması ve kriterlerlerine uygun bir şekilde temizlenmemesi istenmeyen arızalara da neden olur. Elektrostatik filtrelerin hesap ve tasarım kriterleri standart havalandırma sistemlerinden çok farklıdır. Sadece hava debisini esas alarak seçilen filtreler veya elektronik filtreyi ön filtreler olmadan tek başına kullanmak istenilen filtreleme sonucunu vermeyecektir. Elektrostatik filtre hesabı ve tasarımı gibi elektrostatik filtrelerin periyodik bakımı da uzmanlık ve tecrübe gerektiren bir alandır.

Elektrostatik filtre temizliği uzman olmayan kişiler tarafından yapılıyorsa arıza riski daha da büyür. Elektrostatik filtrelerin bakım ve temizlikleri doğru yapılmadığı zaman elektrostatik filtrelerin elektrik aksamlarında ve mekanik parçalarında arızalar oluşabilir. Bunun sonucunda elektrostatik filtre görevini yerine getiremez ve işletmenizde duman, koku ve hatta yangın sorunları ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Aktif karbon filtrenizin ömrü çok kısa sürede azalır.

Eksik ya da yanlış yapılan bakım ve temizlik işlemleri yüzünden elektrostatik filtrenizde arızalar oluşabileceği gibi çok kısa sürede aktif karbon filtrenizi yenisi ile değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Ayrıca hava kanalları ve egzost fanında yağlanma, sistem ömründe azalma ile beraber elektrik sarfiyatında artış ve yangın riski ile karşılaşabilirsiniz. Periyodik bakımın aksatılmadan düzenli bir şekilde eğitimli kişiler tarafından yapılması elektrostatik filtreniz için hayati önem taşımaktadır.

BU HİZMET İÇİN HEMEN TEKLİF AL

DİĞER HİZMETLERİMİZ